HABERLER

Maraton 2 Bin Kişini Katımı ile gerçekleşti

18 Ekim 2015

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin engelsiz araç alımı için Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” adı altında düzenlediği Lefkoşa Maratonu bugün yapıldı. Bu yıl 5.’si düzenlenen ve geliri engelsiz araç alımında kullanılacak maratona Cumhurbaşkanı Akıncı ve eşi Meral Akıncı’nın yanı sıra, Başbakan Ömer Kalyoncu ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de katılırken, 2 bin kişinin katılımı için ayrılan göğüs numaralarının hepsi tükendi.  

LTB ÖNÜNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Engelli vatandaşlar, çocuklarıyla ve bebekleriyle maratona katılanlar, köpekleriyle birlikte yürüyüş yapanlar ve pazar sabahını temiz havada spor yaparak değerlendirmek isteyen, yerli ve yurtdışından gelen katılımcılar maratonun başlangıcı olan Lefkoşa Türk Belediyesi önünde renkli görüntüler oluşturdu.

BAŞKAN HARMANCI: “ENGELLERİ AŞMAK İÇİN SEVGİ VE EMEĞE İHTİYAÇ VAR”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı engelsiz araca katkı yapmak adına maratona katılan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, bazı engelleri aşmak için sevgi ve emeğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Turkcell ve diğer sponsorlar Pınar, Ülker, Cardplus, SIBA İthalat İhracat ve Sun Rent A Car’a teşekkür eden Harmancı, “Önümüzdeki yıllarda birlikte daha büyük organizasyonlara imza atacağız” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI AKINCI: “ETKİLEYİCİ BİR GÖRÜNTÜ”
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncıise Belediye önünde toplanan kalabalığın etkileyici bir görüntü oluşturduğunu belirterek, maraton öncesinde konulan hedefe ulaşıldığının bilgisini aldığını ve bunun kendisini mutlu ettiğini belirtti.

KARAATMACA: “ŞENLİK HAVASI GÖRMEKTEN MEMNUNUZ”

KuzeyKıbrısTurkcellGenel Müdürü Aybars Karaatmaca da Turkcell olarak organizasyona ana sponsor olmaktan mutlulukduyduklarınıifadeetti. Maratondaki şenlik havasını görmekten memnun olduğunu dile getiren Karaatmaca, geçtiğimiz yıl hayvan barınağı yararına düzenlenen etkinliğin, bu yıl engelsiz yaşam için düzenlendiğini hatırlatarak, ilginin her geçen yıl artması dileğinde bulundu.