HABERLER

Lefkoşa Maratonu için geriye sayım başladı

15 Ekim 2014

19 Ekim Pazar günü gerçekleşecek “Lefkoşa Maratonu” ile ilgili bilgi vermek ve maratonun gerçekleşmesine katkı koyan sponsorları tanıtmak amacıyla, dün (15 Ekim Çarşamba), Lefkoşa Türk Belediyesi  Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’n da basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında,  Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) adına LTB ve Spor Kulübü Asbaşkanı Akın Aktunç ve  Maraton ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell adına Genel Müdür Aybars Karaatmaca konuşma yaptı.

Toplantıda, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış, yan sponsorlardan Onbaşı Ltd adına Müsteyne Onbaşı, Kıbrısonline adına Onur Ersen, Bibliotheque adına Ali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, LTB Spor Kulübü üyelerinden ve LTB Her Yaş İçin Spor Komisyonu meclis üyelerinden temsilcilerde toplantıda yer aldı.

LTB ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde organize edilen “Lefkoşa Maratonu”, 4, 8 ve 21 kilometre olmak üzere 3 kategoride gerçekleşecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsor ve Onbaşı Ltd, Necipoğlu Ltd, Kıbrısonline, Bibliotheque, Saka Su, Ülker ve Kolan Hastanesi’nin yan sponsorlar olarak destek olduğu maratondan elde edilen tüm gelir Lefkoşa Hayvan Barınağı’na bağışlanacak.

Katkı koyan herkese teşekkürler

Lefkoşa Maratonu gibi insanları ortak bir amaçta buluşturan spor faaliyetlerinin önemine vurgu yapan LTB ve Spor Kulübü Asbaşkanı Akın Aktunç, bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan herkese belediye ve halk adına teşekkür etti. Maratonun 4 kilometre kategorisinin herkese açık olduğunu, yarışma niteliği taşımadığını belirten Aktunç, ailesiyle beraber kendisinin de 4 km’de yer alacağını belirtti. Hem spor faaliyeti olarak, hem de elde edilecek gelirin Hayvan Barınağı’na bağışlanacağı bu önemli organizasyona katılması için tüm Lefkoşa halkını Pazar günü Lefkoşa Türk Belediyesi önüne davet etti.

İşbirliğimiz her zaman devam edecek

Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak bu anlamlı projenin içerisinde yer almaktan ve ana sponsor olarak bu güzel projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Lefkoşa Maratonu projesinin hem sağlıklı yaşam için sporun önemini yeniden beyinlere kazıması, hem de hayvan barınağı yapımına sağlayacağı destekle son derece doğru, önemli, yerinde bir adım olduğunu belirtti. Sosyal sorumluluk projelerimiz içerisinde yerel yönetimlerle işbirliğine her zaman ayrı bir özen gösterdiklerini ifade eden Karaatmaca, Lefkoşa Türk Belediyesi ile işbirliğinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edeceğini belirtti.