HABERLER

“Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” Maratonu için hakem eğitimlerine başlandı

20 Ekim 2018

Bu yıl 11 Kasım Pazar günü koşulacak “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” Maratonu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. LTB tarafından 8.kez düzenlenen, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda ve “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor, Paylaşım Artıyor” sloganıyla 4 kilometre (Halk Koşusu), 10 kilometre ve 21 kilometrelik (Yarı Maraton) olarak 3 kategoride koşulacak maratonda hakem olarak görev alacak öğrencilere eğitim verilmeye başlandı.

Maraton, LTB Paylaşım Mutfağı için koşulacak

Son dört yıldır ihtiyaçlı kesimlere yardımcı olmak ve toplumsal bir fayda sağlanması amacıyla geçekleştirilen maratonun geliri bu yıl, LTB tarafından 170’den fazla ihtiyaçlı bireye günde bir öğün yemek sağlayan Paylaşım Mutfağı’nın yemek dağıtımında kullanılacak servis aracı alımı için kullanılacak.


Kayıtlar 26 Ekim’de başlıyor
Maraton için kayıtları 26 Ekim’de başlıyor. Kayıtlar LTB önünde kurulacak kayıt masasında ve gezici kayıt ekiplerince(kayıt noktaları önümüzdeki günlerde LTB’nin sosyal medya hesaplarından duyurulacak) yapılırken maratona katılım ücretleri 4 km için 20 TL, 10 km için 30 TL ve 21 km için 50 TL olarak belirlendi.