HABERLER

LTB’nin düzenlediği Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu 11 Kasım’da

09 Ekim 2018

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) 8.’sini düzenleyeceği “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” Maratonu bu yıl 11 Kasım Pazar günü koşulacak.
Ana sponsorluğunu Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yapacağı ve geliri ile LTB Paylaşım Mutfağı’nın yemek dağıtımında ihtiyaç olan aracın alımında kullanılacak maraton, 4 kilometre (Halk Koşusu), 10 kilometre ve 21 kilometrelik (Yarı Maraton) olarak 3 ayrı kategoride koşulacak.

Kayıtları 26 Ekim’de başlayacak Maratona katılım ücretleri 4 km. için 20 TL, 10 km. için 30 TL ve 21 km. için 50 TL olarak belirlendi.
Maratonun sponsorları Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Sharaf Electronics, Nethouse, Atakom (Saka Su), Nicosia Finans, Şener Trading (Oshee Vitaminli Suları), TV sponsoru Kıbrıs Genç TV, Radyo sponsoruRadyo Juke ve giyim sponsoru Under Armour (Giyim) olurken KKTC Cumhurbaşkanlığı ve KKTC Atletizm Federasyonu da maratona katkı koyuyor.
Maraton öncesi 10 Kasım Cumartesi Büyük Han’da “Makarna Günü” verilecek, Maratonun ödül töreni ise 12 Kasım’da Bandabulya Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.
Maratona paydaş kuruluşlar Cranberries Dans Okulu, Erdener Gümrükleme, Özerlat Kahve, Gavecik, Onbaşılar, Simit Dünyası, Run Dmc olarak açıklandı.

BAŞKAN HARMANCI
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bu yıl 8.’si düzenlenecek maratonun son 5 yıldır kesintisiz olarak düzenlendiğine dikkati çekerek, bundan önce hayvan barınağı, özel gereksinimli bireylere engelsiz araç, lösemili çocuklar ve SOS Çocuk Köyü yararına maratonun koşulduğunu hatırlattı.
“Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Paylaşım Artıyor” sloganıyla düzenlenecek bu yılki maratonun gelirinin Paylaşım Mutfağı’na ayrılacağını vurgulayan Başkan Harmancı, bunun özellikle son dönemde yaşanmakta olan ekonomik kriz ortamında yoksullukla mücadele adına önemli bir hareket olacağını ifade etti.
Paylaşım Mutfağı’nın her gün 200 kişiye bir öğün sıcak yemek servisi yaptığını anımsatan Harmancı, Maratonun geliriyle 1 veya 2 araç alıp Paylaşım Mutfağı’nın dağıtım ağını genişletmeyi ve daha çok yalnız yaşayan, yaşlı ve yoksul kişiye ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

MADEN
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden de ekonomik zorlukların ülkeyi olumsuz etkilediği bir dönemde katkı koymanın önemine işaret ederek, sponsor firmalara teşekkür etti.
Turkcell olarak sosyal ve kültürel alanlarda Kıbrıs Türk halkına desteği sürdüreceklerini dile getiren Maden, bazı firmaların ihalelere dahi katılmayarak, bütçelerine böyle bir kalemi eklemediklerini görmenin üzüntü verici olduğunu da söyledi.
Maden, maratonun bir şenlik olarak toplumsal kaynaşmayı desteklediğini, dayanışmaya katkı yaptığını ifade ederek, memuru, işçisi, tüccarı, personeli, patronuyla herkesin halka hizmet ettiğini kaydetti.
Maden ayrıca tüm dünyada 4.5G, 5G ve 6G’nin konuşulduğu bugünlerde Kuzey Kıbrıs’ta 3G ile hizmet verildiğine işaret ederek, yönetenlerin, dijitalleşme alanında toplumun hak ettiğini topluma vermesi gerektiğini belirtti.

HABER FOTOĞRAFLARI