Ne Dediler?

 1. Ayşe Hacıarif (Uzman Diyetisyen)

  Ayşe Hacıarif (Uzman Diyetisyen)

  Her gün arabayla geçtiğim yollardan yürüyerek geçmek harika bir duygu. Ben ilk maratondan bu yana koşu değil de halk yürüyüşü kısmına katılıyorum. Her seferinde ayrı keyifli geçen bu organizasyonun en güzel yani ayni şehirde yaşadığımız kişilerle bir araya gelerek bir amaç için yürümek. Bu beni çok mutlu ediyor. Bu yıl koşmayı düşünüyorum ;)

 1. Emine Uluçay Mufazalova (Diyetisyen)

  Emine Uluçay Mufazalova (Diyetisyen)

  Lefkoşa Maratonu'nun düzenlenmeye başladığı ilk yıldan bu yana, şartlar el verdikçe hemen hemen her yıl katıldım. Antrenman programıma bağlı olaraktan farklı yıllarda hem 21 km’lik uzun parkurda, hem de 8/10km'lik orta mesafe parkurunu koştum. Bir çok kez dereceye girmeye hak kazandım. Yurt dışında bir çok yarış koşmuş biri olarak Lefkoşa Maratonu'nun Kuzey Kıbrıs'ta yarı maraton anlamında öncü bir organizasyon olması ile hep gurur duydum. Günlük hayatımda sıkça kullandığım yolları koşarak geçmek çok farklı ve çok güzel bir keyif!

 1. Faize Erdoğan

  Faize Erdoğan

  İnsanların hayatına dokunmak ve onların sorunlarına çare bulmak adına verilen uğraşlar mutlaka amacına ulaşmaktadır. LTB’nin insanların yaşam kalitesini artırmak için gösterdiği hassasiyet insana verilen değerin yansımasıdır. Bu bağlamda her sene LTB’nin düzenlediği maratonun toplumumuzun daha iyiyi daha güzeli yakalaması açısından önemi büyüktür. Tüm belediyelere örnek olmasını dilerim.

 1. Günay Kibrit

  Günay Kibrit

  LTB’nin her yıl düzenlemiş olduğu maraton hem toplumumuzun birlikte bir şeyleri paylaşması, hem de maratondan elde edilen gelirin toplumsal faydaya dönüşmesi adına çok başarılı bir organizasyondur. Destek için hep birlikte koşmaya devam.

 1. Güneş Onar

  Güneş Onar

  Bu sene de “Paylaşım” için koşalım

  Lefkoşa maratonunun 6’sına da katıldım. Çok iyi bir koşucu olmamdan dolayı mı, tabii ki değil! Peki neden? Hem şahsen, hem de genelin amacı bana göre, maratonun ayrıcalıklı bir sosyal etkinlik olması ve kendi çapımızda her yıl farklı olarak belirlenen temaya dair katkı koymak için. 

  Geçen yıl çocuklarımız için koştuk, bu yıl ise ihtiyaçlı insanlarımız için LTB’nin sağladığı çok özel bir imkan olan ‘paylaşım mutfağı’ için koşacağız. Biz her yıl koşmaya kararlıyız, gelin siz de birlikte koşalım.

 1. Nuran Öze

  Nuran Öze

  Lefkoşa Maratonu'nun birçok yaş grubundan insanı bir araya getirmesi güzel bir sosyalleşme pratiği aslında. Birliktelik bilincini aşılayan organizasyon, bir yandan hareketli yaşamı öne çıkarmak için çaba sarfederken, diğer yandan yürümeyi unuttuğumuz sokaklarda eski günleri yadedmemizi, Lefkoşa’nın sokaklarını yeniden hatırlamamazı sağlar nitelikte. Hem hareketli ol ve sağlığına katkı koy ve sosyalleş hem de ihtiyaç olunan alanlara fayda sağla mottosuyla hareket eden yapısı katılımcılar açısından anlamlı.

 1. Orkun Bozkurt

  Orkun Bozkurt

  Sporun iyileştirici etkisi malum. İşin içine tatlı bir rekabet ve bir de eğlence girince, hele birilerine destek olma gailesi de eklenince keyif almak kaçınılmaz. Yıllardır düzenlenen Lefkoşa Maratonu da bu işte.

 1. Senih Çavuşoğlu

  Senih Çavuşoğlu

  Lefkoşa Maratonu gibi kitlesel katılımlı etkinlikler, yalnızca yardımlaşma için bağış toplama değil, günümüzün sosyal ilişkilerinin ileriye taşınması adına daha geniş, kültürel ve ideolojik değerlerin bir göstergesi olarak hizmet eder. Kitlelerin ortak bir amaçla bir yere doğru hareket etmesi kente bir ruh katar.

  Bu ruh kentleri gerçek anlamda kent yapar, ona kimlik kazandırır, onu özgün kılar. Kenti, katı, cansız bir madde yığını olmaktan çıkarıp, bir sembol, bir gaye haline dönüştürüp kendi mührünü vurur, kendi rengini verir.

 1. Yrd. Doç. Dr. Nazım Burgul (YDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd.)

  Yrd. Doç. Dr. Nazım Burgul (YDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd.)

  Değerli Dostlar;
  Toplamda daha kaliteli bir yaşam süreci; Bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları yanında, düzenli ve de ılımlı egzersizlerle mümkündür. Bu yıl 8’ncisi yapılacak olan öncü fonksiyona sahip Lefkoşa Maratonu’nda, geçmişte de olduğu gibi fiziksel sağlık gelişimine ek olarak zihinsel, duygusal ve de özellikle aile içi sosyal gelişim için kaliteli zaman yaratma ve kullanma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Lefkoşamızın tarihsel dokusuna dokunmak için binler gibi biz de orada olacağız. Sizi de bekleriz; Sağlıklı yarınlar adına..

 1. Zerrin Akıncı (Head Designer)

  Zerrin Akıncı (Head Designer)

  Lefkoşa Maratonu'na her yıl ailece katılıyoruz. Hem anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olmak hem de Lefkoşa sokaklarında yürüyüşümüzü yaparak güzel bir pazar günü geçirmek bizim için gelenekselleşmiş durumda. Lefkoşa, Lefkoşa maratonuyla çok daha güzel ve renkli.